'Samen bouwen aan stabiele organisatie'

VOETBALKRANT 2018: vv Havelte. Het gaat de voetbalvereniging Havelte voor de wind. Niet alleen in het veld, maar zeker ook daarbuiten. ‘De vereniging leeft en dat is aan alles te merken’, zo zegt voorzitter Peter Heupink.

Een teruglopend ledenaantal, een chronisch gebrek aan vrijwilligers en een sportief dieptepunt met het eerste elftal in de vijfde klasse van de zondagamateurs. De situatie was niet heel rooskleurig toen Heupink een jaar of vijf, zes geleden aantrad als voorzitter van de vv Havelte. Dat er wat moest gebeuren, dat was de nieuwbakken preses wel duidelijk. Maar dat de vereniging er een aantal jaren later zó voor zou staan, had ook hij niet durven dromen.

‘Natuurlijk hebben we sportief de wind mee gehad. Het eerste elftal promoveerde naar de vierde klasse en direct daarna naar de derde klasse. Dat helpt natuurlijk altijd.’ Maar dat is volgens Heupink niet de reden van het succes. ‘Dat is het feit dat we bij de basis begonnen zijn’, zegt hij. ‘Bij de jeugd dus. Zorgen voor een goed kader en betrokken ouders. Zorgen voor duidelijkheid waardoor alles voor iedereen heel overzichtelijk wordt.’

Meer samenwerken

Natuurlijk is de 45-jarige Heupink niet alléén verantwoordelijk voor de ‘flow’ waarin zijn vereniging nu zit. Hij verzamelde jonge, enthousiaste bestuursleden om zich heen. ‘Samen bouwen we aan een stabiele organisatie’, zo zegt hij. Een van de bestuursleden die een belangrijke rol speelt, is jeugdvoorzitter René Schulting. Hij is net als Heupink oud-eerste-elftalspeler van vv Havelte. Ook Schulting constateert dat er stappen zijn gemaakt: ‘In elke leeftijdscategorie een of meerdere teams. Dat is lang geleden. Daarnaast een JO19-team, dat goed samenwerkt met de eerste en tweede selectie, die onder leiding staan van Eric Folio en Rinus Huberts. Nee, sportief gezien staat het op dit moment als een huis.’

En de samenwerking met omliggende verenigingen? Volgens Heupink en Schulting een must. ‘Willen wij met elkaar kunnen overleven, dan moeten we meer en meer samenwerken. En dat doen we nu al hè. Zo spelen er meiden uit Havelte in het meidenteam van DVSV in Darp en spelen de jongens uit Darp in onze jeugdteams.’

Toch ligt op het sportieve vlak de komende jaren niet de grootste uitdaging, zo zegt Heupink. Die ligt op het gebied van de accommodatie. ‘We willen het sportpark moderniseren en verduurzamen. Zonnepanelen plaatsen, et cetera. Om dat te kunnen realiseren, moeten we ook aan de slag met bijvoorbeeld de kleedkamers die al veertig jaar oud zijn, en wellicht ook met de kantine. Daar zijn we als bestuur erg druk mee.’

Een ander onderwerp waarvoor momenteel veel aandacht is, is de betrokkenheid van het dorp bij de vereniging. ‘Wij hebben niet, zoals de tennis- en de rugbyvereniging, de luxe dat wij midden in het dorp zitten. We zijn dus niet erg zichtbaar. Om mensen betrokken te krijgen en te houden bij onze vereniging moeten we dus naar buiten treden. Hoe? Daar denken wij nu over na, maar het is wel een heel belangrijk issue.’