Calvijnschool Meppel heeft bijzondere eerste ‘steenlegging’

Meppel - De 125 leerlingen van de Calvijnschool en zo’n 15 kinderen van kinderdagverblijf De Huyskamer hebben vrijdagmorgen de ‘eerste steenlegging’ van het nieuwe schoolgebouw meegemaakt.

Een nieuwe betonvloer is gestort. De groepen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt om kokers met met persoonlijke in de betonvloer te stoppen.

Het bijna 100 jaar oude schoolgebouw ondergaat momenteel een flinke verbouwing. Leerlingen en leerkrachten zitten - al sinds de voorjaarsvakantie - in de oude Marijkeschool aan de Marijkestraat. ‘We zijn vrijdagmorgen met alle leerlingen naar onze school aan de Emmastraat gelopen’, vertelt Annemarie Stolper, directeur van de Calvijnschool. ‘De kinderen van groep 7 en 8 met een kleuter aan de hand. Enkele kinderen van het kinderdagverblijf (kdv) in bolderkarren en bakfietsen. We kunnen al prachtig zien hoe de nieuwe ruimte er uit komt te zien. In de gangen wordt het ruim en licht. Prachtig.’

Stukje Calvijnschool voor later

In het betongaas zijn de kokers met persoonlijke werkjes van de leerlingen, de kinderen van het kdv en een Donald Duck gestopt. ‘De architect heeft iets vertelt over zijn werk. De aannemer van Knol Bouw heeft een praatje gehouden over werken in de bouw. De leerlingen vonden het prachtig! Na aftellen van 10 tot 0 stortte een grote betonwagen de cementvloer. Mocht het gebouw over vele jaren plaats moeten maken voor nieuwe bouw, dan wordt er een stukje Calvijnschool teruggevonden.’

Stolper: ‘We kunnen niet wachten tot we terug kunnen verhuizen naar ons gebouw aan de Emmastraat. We hebben nu zeker goed onderdak met ruime lokalen. Maar we missen een grote (ontvangst)hal, waar iedereen elkaar kan ontmoeten. Juist dat stukje is op dit moment in aanbouw op onze school. We kijken er naar uit om de school weer in gebruik te kunnen nemen.’