Het is goed mogelijk dat er na 2030 weer nieuwe windturbines worden gebouwd in de gemeente Staphorst

De gemeente Staphorst wil tussen 2030 en 2040 nog 40 Gigawattuur aan duurzame energie opwekken. Dat is het equivalent van drie moderne windturbines.

Een van de drie windmolens van windpark Bovenwind in Staphorst.

Een van de drie windmolens van windpark Bovenwind in Staphorst. Foto: Wilbert Bijzitter

Deze duurzame initiatieven komen in het zogeheten Energielandschap, dat is het gebied tussen de A28, JJ. Gorterlaan, het spoor en de N377. Dit is het zoekgebied als het gaat om duurzame energie in de gemeente Staphorst. De gemeenteraad heeft dat eerder al besloten. In de gemeente staan nu al zes windmolens. De kans is groot dat er na 2030 een aantal bij komt.

Op maandag 3 april is er in de d’Olde Skoele in Rouveen een inloopbijeenkomst, waarin de gemeente de inwoners graag meer vertelt over de plannen voor de grootschalige opwek van energie in Staphorst. Tijdens de inloopavond wordt er informatie gedeeld over de voorwaarden waar deze grootschalige opwek aan moet voldoen.