Vakantieparken in IJhorst moeten weer doen, waarvoor ze bedoeld zijn: vakantievieren, in plaats van het zijn van een woonwijk
B en W van Staphorst willen dat alle vakantieparken in IJhorst weer doen, waarvoor ze ooit bedoeld zijn: het accommoderen van vakantiegangers. Dat is niet voor niks. In IJhorst wonen op recreatieparken 306 mensen permanent, dat is bijna 23 procent van de totale IJhorster bevolking.

In IJhorst woont 23 procent van de bevolking op een vakantiepark. Dat moet stoppen, vindt de gemeente Staphorst. Foto: Willem Braam
Dat blijkt uit cijfers uit een WOB-verzoek van vorig jaar. Het zou kunnen dat deze cijfers nu iets anders zijn, vanwege de fluctuatie van het aantal arbeidsmigranten. Het streven om permanente bewoning te stoppen staat in het collegeakkoord van de gemeente Staphorst dat twee weken geleden werd gepresenteerd.
Direct verder lezen?