Van kleine dorpelingen tot grote mijnheren. Filmmaker Geertjan Lassche maakte naast ‘Louis’ ook pareltjes in zijn eigen dorp Rouveen
„Een mens van wie ik volgens mijn methodiek de kern probeer te zoeken”, zegt documentairemaker Geertjan Lassche (45) uit Rouveen over zijn film Louis. Maandagavond was de première. Drie jaar lang volgde de filmmaker ‘s lands beroemdste coach: Louis van Gaal.

Geertjan Lassche (grijs jasje) tussen de sterren op de rode loper. Foto: Annemieke van der Togt / Dutch Film Works
Succes. Ook Lassche stond op de rode loper en dat is niet voor het eerst. De schoorsteenmantel van de Rouvener staat vol met prijzen. Een van de geheimen? Beelden laten kantelen. De werkelijkheid zo belichten en benaderen dat ingesleten meningen anders worden, soms gaan schuren zelfs. Iedereen denkt dat het zo is, maar is het ook zo? Vaak niet.